Ból

Badania skierowane do pacjentów cierpiących z powodu bólu nowotworowego lub bólu nienowotworowego, który wymaga leczenia opioidami.

Ból to złożone, subiektywne i nieprzyjemne doświadczenie czuciowe i emocjonalne, związane z rzeczywistym lub potencjalnym uszkodzeniem tkanek lub opisywane w kategoriach tego uszkodzenia. Każdy pacjent odczuwa go inaczej. Zależy to zarówno od doświadczeń bólowych, stanu zdrowia i czynników środowiskowych.

Ból jest jedną z najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez pacjentów z chorobą nowotworową. Przewlekły ból występuje u połowy pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową, w zaawansowanych stadiach choroby odsetek ten wynosi około 75%. 

 

Ból w schorzeniach kręgosłupa

Choroby narządu ruchu należą do najczęstszych chorób, jakie obecnie nękają współczesną populację ludzką; stanowią jedno z najpoważniejszych zagadnień współczesnej medycyny, o ogromnych konsekwencjach społecznych i ekonomicznych. Ból może być odczuwany wyłącznie w jednym lub w kilku odcinkach kręgosłupa i ma charakter miejscowy, albo może promieniować do odległych okolic, np. do kończyn i jest bólem udzielonym.  

 

Aktualnie w ośrodku prowadzimy 1 badanie kliniczne – rekrutacja otwarta.

Zapraszamy do udziału pacjentów z rozpoznanym nowotworem prostaty, piersi, nerki, płuc, wątroby i szpiczaka mnogiego u których zdiagnozowano przerzuty do kości, a leki opioidowe nie uśmierzają bólu w sposób zadowalający. 

 

W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny 603 261 116
lub wypełnienie zgłoszenia online: